Przekaż 1%
- darmowy program e-pity!

Od 9 lat jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego
Wpisaną na listę Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (KRS pod nr:  0000241411)

http://bopp.pozytek.gov.pl/

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o darowiznę z PIT za 2015 na organizację pożytku publicznego.

Środki uzyskane z odpisów 1% podatku przeznaczamy na prowadzenie i finansowanie:
  • zajęć wczesnego wspomagania dla najmłodszych dzieci,
  • zajęć dopołudniowych dla dzieci w wieku przedszkolnym,
  • spotkań w świetlicy terapeutycznej dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich rodziców,
  • zajęć dogoterapii oraz zajęć na basenie,
  • warsztatów fotograficznych,
  • zajęć z komunikacji alternatywnej i wspomagającej, rehabilitacyjnych oraz logopedycznych,
  • zajęć terapii neurorozwojowej metodą NTD- Bobath,
  • zajęć warsztatowych wspierających dla rodziców,
  • indywidualny transport dla dzieci o obniżonej sprawności ruchowej.

Dzięki Państwa wsparciu udział w większości zajęć dla dzieci i rodziców jest bezpłatny!

Dokonując imiennych wpłat dla naszych podopiecznych umożliwiliście im wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, leczenie, zakup niezbędnego wyposażenia oraz udział w zajęciach terapeutycznych, służących ich wszechstronnemu rozwojowi.


W tym roku przekazanie 1% jest wyjątkowo łatwe. Wystarczy pobrać bezpłatny program e-pity, w którym automatycznie mogą Państwo przekazać swój 1%.

Pobierze darmowy program i rozlicz pity w 2016
Więcej o programie na www.e-pity.pl

lub wypełnić program e-pity on-line

Za wsparcie i pomoc serdecznie dziękujemy!

Każdy dzień wczesnej terapii jest dla mnie szansą na szczęście.

Nasze dzieci

Zachęcamy do poznania historii naszych podopiecznych. Każdy z nich jest wyjątkowy i ma swoje indywidualne osiągnięcia i sukcesy. Przeczytaj jak Oni Potrafią Więcej…



Jakub ma 23 lata, jest podopiecznym Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego. Jest bardzo otwarty, towarzyski i pogodny. Mimo iż porozumiewa się z otoczeniem językiem migowym, szybko nawiązuje kontakt i poznaje nowych ludzi.

Czytaj więcej o Kubie

 

 

Mam na imię Alex i skończyłem 6 lat, choruję na mózgowe porażenie dziecięce i atetozę (mimowolne ruchy ), pomimo iż nie siedzę samodzielnie, nie chodzę i nie mówię jestem bardzo pogodnym i ciekawym świata  chłopcem.

Czytaj więcej o Alexie



Miłosz- najwspanialsze dziecko świata.
Pogodny, radosny, uśmiechnięty, kochający świat i ludzi….
To malutki człowieczek, który w swoim sercu potrafi znaleźć miejsce dla każdego...

Czytaj więcej o Miłoszu

Agnieszka jest wcześniakiem i od początku miała bardo duże problemy zdrowotne i rozwojowe. Wszechstronna rehabilitacja jest prowadzona już od 5 m-ca życia. Agnieszka jest przy całej swej odmienności pełna pogody ducha i radości. Uwielbia wszystkie rodzaje muzyki, głaskanie kota, huśtanie na huśtawce i dobre jedzenie. Zobacz, co noweg słychać u Agnieszki!

czytaj więcej o Agnieszce

Maciuś jest pogodnym, ciekawym świata dzieckiem. Choć ma dopiero dziesięć lat, w jego życiu nie brakuje dramatycznych wydarzeń. Maciek cierpi na autyzm, ma padaczkę, zaburzenia odporności, wadę serca i nerek. W pokonywaniu kolejnych trudności wytrwale wspierają go kochający rodzice. Otoczony ich troskliwym ciepłem, dzielnie pokonuje przeciwności losu.

czytaj więcej o Maćku


Staś ma osiem  lat i z zaciekawieniem poznaje otaczający go świat. Gdy się urodził, wszystko wskazywało na to, że będzie rozwijał się tak, inne dzieci. Niestety, wraz z upływem czasu jego zachowanie budziło coraz większy niepokój rodziców. Historię chłopca we wzruszający sposób przedstawiają jego Rodzice.


czytaj więcej o Stasiu

 Tomek ma dwanaście lat. Był wcześniakiem o najniższej wadze urodzeniowej, o którego życie walczyli poznańscy lekarze w 2002 roku.  Heroiczna walka lekarzy oraz ogromna wiara i determinacja  rodziców sprawiły, że dziś Tomek jest wśród nas. Niestety, chłopiec wciąż wymaga leczenia i intensywnej rehabilitacji.

czytaj więcej o Tomku

Jakub jest wcześniakiem. Po urodzeniu zakażono go gronkowcem złocistym.  Kuba miał dwa wylewy krwi do mózgu, w następstwie których ma wodogłowie pokrwotoczne i zmiany w mózgu. Te wydarzenia w dużym stopniu zdeterminowały dalsze życie chłopca.

czytaj więcej o Jakubie

 

Mam na imię Bronek, mam dziewięście lat. Urodziłem się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Z powodu tej choroby nie mogę chodzić, mówić i mam duże kłopoty z poruszaniem rękami. Jeżdżę na wspaniałym dwukołowcu, dzięki mojemu pojazdowi....

czytaj więcej o Bronku

Cześć! Mam na imię Magda. Mam piętnaście lat. Mieszkam w Poznaniu. Urodziłam się z bardzo złożoną wadą wzroku. Ale dzięki moim rodzicom i pomocy różnych specjalistów mogę dziś uczyć się w szkole razem ze zdrowymi dziećmi.

Jeśli także jesteś dzieckiem słabo widzącym i uczysz się w szkole ogólnodostępnej, chętnie Cię poznam. Skontaktuj się z moimi rodzicami poprzez  stronę www.magdalena.glema.pl/

Rodzice Magdy są zainteresowani nawiązaniem kontaktu i  współpracy z innymi rodzinami, które posiadają dzieci z poważnymi problemami wzrokowymi. Chętnie podzielą się swoim doświadczeniem, a także  zdobywanymi z trudem materiałami dydaktycznymi i pomocami rehabilitacyjnymi. Zapraszamy!  

czytaj więcej o Magdzie

Dominik ma obecnie ponad 20 lat – mój syn, który mając 9 lat uległ nieszczęśliwemu wypadkowi podtopienia w wannie. W jednej chwili ze zdrowego, pełnego życia i pomysłów chłopca stał się niepełnosprawnym dzieckiem. Początkowe opinie lekarzy wskazywały na to, że Dominik nie będzie w stanie sam nawet oddychać, nigdy nie powróci do zdrowia. Nie uwierzyłam, postanowiłam walczyć o jego życie i zdrowie bez względu na opinie lekarzy...

czytaj więcej o Dominiku

Wiktoria ma siedem lat. Dużo radości sprawia jej ostatnio malowanie farbami- zwłaszcza jeśli może do tego wykorzystać własne rączki! Chwile, gdy na twarzy dziewczynki gości uśmiech, są dla jej rodziców wyjątkowe. Tak bardzo różnią się od czasu spędzanego w szpitalnych salach...

czytaj więcej o Wiktorii

Czytaj cały artukuł w Nasze dzieciUrodziła się zdrowa. Miała kilka miesięcy, kiedy zauważyłam, że jej oczy tak... drżą. Jeździłam do okulisty, neurologa, mówili, że wszystko jest w porządku. Ale ona coraz bardziej płakała - mówi mama Julki. Po roku zdiagnozowano: rak mózgu. - Operacja, intensywna chemia, naświetlania i kolejne chemie, bo guz był w takim miejscu, że nie można go było w całości usunąć. Cały czas w szpitalu. Walka o życie. Krzyk i ból. Po operacji straciła wzrok - opowiada mama o tym, jak wyglądało pierwszych pięć lat życia dziecka....

czytaj więcej o Julce

Mam na imię Marek. Ukończyłem studia na wydziale filozoficznym UAM. Obecnie rozpocząłem drugi fakultet: socjologię. Pochodzę z Węgorzewa, ale od kilkunastu lat jestem związany z Wielkopolską. Szkołę Podstawową, zawodową i liceum ukończyłem w Owińskach w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych. Po maturze odważyłem się zdawać na uniwersytet i zamieszkać w akademiku. Nie jest to łatwe, jeśli jest się praktycznie niewidomym i niesprawnym ruchowo. Pierwsze lata to była dla mnie szkoła przetrwania. Nigdy jednak nie traciłem entuzjazmu i pogody ducha...

Zapraszam na mojego bloga : majkmik.klangoblog.net

czytaj więcej o Marku


Dawidek ma obecnie 6 lat. Urodził się zdrowym chłopcem. Do około 1,5 roku rozwijał się prawidłowo i był radosnym dzieckiem. Po tym okresie zauważyliśmy niepokojące nas symptomy jego zachowania- opowiadają rodzice chłopca.

czytaj więcje o Dawidku

Mikołaj ma 20 lat. Urodził się z całkowitym rozszczepem podniebienia i przeszedł kilka związanych z tą wadą operacji. Rozwijał się wolniej niż jego rówieśnicy, gdyż doszło do okołoporodowego uszkodzenia OUN. Pomimo intensywnej rehabilitacji logopedycznej, mowa nie rozwinie się już u chłopca.Miki jest towarzyski, lubi być aktywny i jest wiernym kibicem  Lecha.

czytaj więcej o Mikołaju


Zuzia ma zdiagnozowaną wieloogniskową padaczkę lekooporną, znaczne opóźnienie psycho - ruchowe oraz zaburzenia widzenia. Jest piękną dziewczynką i ma uroczy uśmiech. Przez dwa lata wytrwale uczestniczyła w prowadzonych w naszej placówce zajęciach wychowania przedszkolnego.

więcej o Zuzi znajdziesz na jej stronie www